Zlatý pivní pohár 2017

Na pivní slavnosti 2017 jsme připravili atraktivní soutěž o ZLATÝ PIVNÍ POHÁR. Soutěž o nejlepší piva bude rozdělena na pivních slavnoste do čtyř kategorií (10/11/12/speciál). Jednotlivé pivní vzorky budou hodnotit navštěvníci festivalu a přehodnocovat odborná porota po dobu čtyř dnů a to přímo u výstavních stánků pivovarů, kde navštěvník festivalu vhodí kartičku s označením kategorie. Vyhlášení vítězných piv proběhne na slavnostním zakončení v sobotu 25.3.


KATEGORIE SOUTĚŽE / TÁBORSKÝ ZLATÝ PIVNÍ POHÁR 2017:

1) Desítka
Podíl desítek na pivním trhu sice setrvale klesá, tvoří ale pořád asi polovinu trhu. Konkurence v této oblasti je zdaleka nejostřejší, dobrá desítka je základem každého pivovaru.

2) Jedenáctka
Jedenáctky, což jsou legislativně zpravidla ležáky, nabraly před cca čtyřmi až pěti lety raketový růst a již bychom velice obtížně hledali pivovar, který nemá běžně ve svém sortimentu jedenáctku. Konkurence je v této kategorii tak čím dál větší.

3) Dvanáctka
Kategorii dvanáctek lze bez nadsázky označit jako královskou; ne nadarmo se říká, že pivu českého typu nejvíce sluší stupňovitost kolem 12%.

4) Pivní speciál