Soutěž o Zlatý pivní pohár 2016 z Tábora

17.02.2016 11:51

Pro ročník 2016 jsme připravili atraktivní soutěž o ZLATÝ PIVNÍ POHÁR 2016. Soutěž o nejlepší piva bude rozdělena na pivních slavnoste do 5ti kategorií (nealko/10/11/12/speciál). Jednotlivé pivní vzorky budou hodnotit navštěvníci festivalu po dobu čtyř dnů a to přímo u výstavních stánků pivovarů, kde vhodí kartičku s označením kategorie. Vyhlášení vítězných piv proběhne na slavnostním zakončení v sobotu 26.3. před koncertem skupiny No Name.


KATEGORIE SOUTĚŽE / TÁBORSKÝ ZLATÝ PIVNÍ POHÁR 2016:

1) Nealkoholické pivo
Nealkoholické pivo je označení kvašeného nápoje z obilného sladu s nízkým nebo žádným obsahem alkoholu. Ve světě přitom nepanuje jednota v pojmenování tohoto druhu piva ani ve stanovení hranice mezi pivem alkoholickým a nealkoholickým.
V České republice platí evropský úzus a jako nealkoholické pivo může být označen sladový nápoj s objemem alkoholu menším než 0,5 %.

2) Desítka
Podíl desítek na pivním trhu sice setrvale klesá, tvoří ale pořád asi polovinu trhu. Konkurence v této oblasti je zdaleka nejostřejší, dobrá desítka je základem každého pivovaru.

3) Jedenáctka
Jedenáctky, což jsou legislativně zpravidla ležáky, nabraly před cca čtyřmi až pěti lety raketový růst a již bychom velice obtížně hledali pivovar, který nemá běžně ve svém sortimentu jedenáctku. Konkurence je v této kategorii tak čím dál větší.

4) Dvanáctka
Kategorii dvanáctek lze bez nadsázky označit jako královskou; ne nadarmo se říká, že pivu českého typu nejvíce sluší stupňovitost kolem 12%.

5) Pivní speciál